Auta z polisy OC sprawcy wypadku

Wynajem auta z OC sprawcy

Co raz częstszym sposobem na dodatkowe zadośćuczynienie staje się wynajem auta z polisy OC sprawcy wypadku. Wiadomo, że po niektórych kolizjach nasze auto może nie nadawać się od razu do jazdy, a jego naprawa może potrwać kilka tygodni. Taka sytuacja zmusza nas do zmiany środka transportu, więc zmuszeni jesteśmy do przesiadki na autobusy, pociągi itd. Jeszcze w gorszej sytuacji pozostają osoby, które przy pomocy aut zarabiają pieniądze ponieważ tego wymaga ich praca. Oczywiście można skorzystać z wypożyczalni samochodowych, ale koszty korzystania z wynajmu mogą mocno odbić się na naszych oszczędnościach. W tym miejscu zaznaczmy jednak podstawową kwestię – zwrot pieniędzy otrzymamy później i nie od ręki czyli za wynajem, a nie na wynajem.

By ubezpieczyciel w miarę bezproblemowo rozpatrzył nasz wniosek powinniśmy też wziąć pod uwagę kilka kwestii takich jak:

Klasa auta – poszukajmy samochodu, który klasą, osiągami itp. będzie przypominał nasz własny wóz, nie możemy nagle przesiąść się z SUV-a do kabrioletu itp.
Stawki za wynajem – warto sprawdzić w miarę możliwości wszystkie wypożyczalnie w naszej okolicy, tak by nie okazało się, że płacimy najwyższe stawki za dane auto w danym mieście.
wynajem samochodow przez internetCzas trwania wynajmu – zapewnie jak się można domyślić wynajmujemy auto na tak długo jak trwa naprawa i likwidacja szkody w naszym własnym samochodzie. Gdy nasze cztery kółka straciliśmy bezpowrotnie to najlepiej korzystać z wypożyczonego wozu, aż do wypłaty odszkodowania.

Ponieważ jednak co raz więcej osób korzysta z opcji wynajmu auta z OC sprawcy to i firmy ubezpieczeniowe przygotowują się na taką ewentualność poprzez utrzymywanie własnych flot pojazdów lub też współpracy z konkretnymi wypożyczalniami. Dlatego zanim podejmiemy odpowiednie kroki warto skontaktować się z danym ubezpieczycielem i wypytać o wszystkie szczegóły.